با فروشندگان طلای ساخته دست دوم بشدت برخورد می شود

28030-501534

صبح يازدهم خردادماه 95 جلسه هم اندیشی و همفکری اتحادیه های استان تهران، به میزبانی اتحادیه طلا و جواهر شمیرات برگزار شد و مسئولین اتحادیه ها در زمینه رشد این صنف و رفع مشکلات پیش رو بحث و تبادل نظر کردند.

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در این جلسه با اشاره به ممنوع بودن فروش طلای ساخته دست دوم گفت: این اتحادیه با تمام توان با فروشندگان طلای مستعمل دست دوم برخورد کرده و واحدهای متخلف را تعطیل خواهد کرد.

وی با اشاره به تأثیرات منفی فروش اینگونه مصنوعات در بازار طلا گفت: فروش طلای دست دوم موجب کاهش چرخه تولید شده مصنوعات طلا و جواهر شده و به اقتصاد این صنف ضربه وارد می کند، و این موضوع موجب تعطیلی بسیاری از سازندگان و تولیدکنندگان طلا در بازار شده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بیان انتقال بیماری های پوستی توسط طلای دست دوم افزود: اتحادیه طلا و جواهر تهران به عنوان اتحادیه مادر در این زمینه پیشرو خواهد بود و به هیچ وجه در این زمینه اغماض نکرده و با متخلفان فروش این گونه مصنوعات به شدت برخورد خواهد کرد.

کشتی آرای اقدامات اخیر اتحادیه طلا و جواهر تهران را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: بسیاری از فعالیت های این اتحادیه تا وصول نتیجه نهایی اعلام نمی شود ولی در جلسات متعددی که با مسئولین برای موضوع مالیات بر ارزش افزوده برگزار شد توافقات مطلوبی حاصل شده که اخبار خوب آن در آینده ای نزدیک به اطلاع همکاران صنفی خواهد رسید.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور با اعلام اینکه جلب رضایت مشتریان در این صنف از اهمیت بالایی برخوردار است تصریح کرد: علیرغم رکود موجود در بازار همکاران ما نگران موضوع مالیات بر ارزش افزوده نباشند و مطمئناً این موضوع حل شده و با توافقاتی که صورت گرفته خواسته های صنفی ما تأمین خواهد شد.